Lahvatab leek

TRILOOGIA | NÄLJAMÄNGUD | LAHVATAB LEEK | PILAPASKNÄÄR

Sisu
Kõigile raskustele vaatamata võitis Katniss Näljamängud. Tema ja Peeta on imekombel ikka veel elus. Katniss peaks tundma kergendust ja olema õnnelik, sest lõpuks on ta ju naasnud oma perekonna ja vana sõbra Gale’i juurde. Ometi ei laabu miski nii, nagu Katniss sooviks. Gale hoiab temast eemale. Peeta on talle täielikult selja pööranud. Ja lisaks levivad kuuldused ülestõusust Kapitooliumi vastu – ülestõusust, mille alustamisele võisid Katniss ja Peeta kaasa aidata.
Eneselegi ootamatult on Katniss süüdanud leegi, mida ta kardetavasti lämmatada ei suuda ... ja võib-olla ei tahagi. Selleks ajaks, kui Katniss ja Peeta peavad suunduma Kapitooliumi julmale võidutuurile Panemi ringkondades, on panused kõrgemad kui kunagi varem. Katnissil ja Peetal tuleb ühegi kahtlusevarjuta tõestada, et nad on endiselt teineteisesse kõrvuni armunu, vastasel juhul on tagajärjed kohutavad.

"Näljamängude” triloogia teises raamatus "Lahvatab leek” jätkab Suzanne Collins Katniss Everdeeni lugu, pannes teda proovile rohkem kui varem ... ja üllatades lugejaid igal sammul.

Üldine
"Lahvatab leek" on Näljamängude triloogia teine raamat. Autoriks ikka Suzanne Collins. Selles raamatus jätkub Katniss Everdeeni elu Panemis. 

Raamatus tuleb juttu mässust, arvatakse, et Katniss ja Peeta aitasid sellele kaasa. Katniss on toimuvast šokis ja ta pole selles kindel, kas ta peaks ise midagi tegema, et mässu peatada. Kui aeg jõuab sinnani, et Katniss ja Peeta peavad minema võidutuurile, on panused aetud kõrgemaks, kui ei kunagi varem. Kui nad ei suuda tõestada, et nad on armastusest pimedad ja kõik mässuõhutavad teod on tulnud armastusest, siis tagajärjed saavad olema verdtarretavad.

"Lahvatab leek" saabus müüki 1. septembril 2009 (USAs), hiljem avaldati see ka eBook'ina (eRaamat) ja ka audiobook'i formaat on saadaval. Esialgne tiraaž oli 350,000. Nagu ka "Näljamängud", siis ka selle järg "Lahvatab leek" kogus enamjaolt positiivseid arvustusi. Kriitikud kiitsid selle proosalisust, lõpplahendust ja ka seda, kuidas Katniss muutus üha elukogenumaks. Triloogi viimane raamat "Pilapasknäär" avalikusati aasta peale teise osa ilmumist, täpne kuupäev oli 24. august 2010 (USAs).

KONTAKT

Küsimuste, probleemide või ettepanekute korral saate minuga kontakti aadressil
hg.trilogy@gmail.com

TWITTER

 

KONTROLLI TEADMISI


Soovid oma NÄLJAMÄNGUDE teadmiseid kontrollida? Loe edasi ››

NETISAADE

AVALDA ARVAMUST

Lemmiktegelased?
Kokku hääli: 352

KES ON LEHEL?


Praegu sees: 1
Külalised: 1
Kasutajad: 0

LOGI SISSE

OTSI