Raamatud
Näljamängude triloogia on noore täiskasvanu seikluse- ja fantaasia seeria, mille autoriks on Suzanne Collins. Triloogiasse kuuluvad kolm raamatut: "Näljamängud", "Lahvatab leek" ja "Pilapasknäär". Kahest esimesest raamatust said New York Times'i bestsellerid, kolmas raamat ("Pilapasknäär"), jõudis kõikide USA bestselleri tabelite tippu. 

Struktuur
Kõikidel selle triloogia raamatutel on 27 peatükki ja raamat ise jaguneb kolme sektsiooni, neist igaühes on 9 peatükki. Collins seletab, et selline jaotus ja ülesehitus tugineb sellel, et teda õpetatigi kirjutama kolmes jaotuses. Tema eelnev seeria The Underland Chronicles, on kirjutatud täpselt samasuguse ülesehitusega, autor kinnitab, et selline stiil on talle kõige mugavam. 

Tagataust
Näljamängude raamatutes pole öeldud sündmuste täpset toimumise aega, ent teada on, et tegevus toimub Põhja-Ameerikas, kohta tuntakse Panemi nime all. Algselt kuulusid Panemisse rikas Kapitoolium, mis asus Kaljumäestiku lähistel, selle ümber asusid kolmteist vaesemat ringkonda, mis olid vajalikud selleks, et teenida Kapitooliumi vajadusi. Kapitooliumi vastu korraladati kunagi mäss, mille käigus väidetavalt kolmeteistkümnes ringkond hävitati täielikult. Just see sündmus (mäss) pani aluse ka Näljamängudele. Igal aastal valitakse loosi abil üks poiss ja üks tüdruk alles jäänud igast kaheteistkümnest ringkonnast, kes on vanuse vahemikus 12-18, ja nemad on sunnitud osalema Näljamängudel. Mängudelt tehakse televisiooni otseülekandeid, kus osalejad, keda nimetatakse Tribuutideks, peavad üks teise vastu võitlema. Võitlus toimub ohtlikul väliterritooriumil, lõpptulemusena jääb ellu vaid üks ainuke võitlusel osaleja. Võitja tribuut ja tema ringkond saab väärika autasu. Kõikide ringkondade inimesed on sunnitud teleülekandeid vaatama.

Eestis
Esimene raamat "Näljamängud" ilmus eestikeelsena aastal 2009, kirjastuselt Tänapäev. Tõlkijaks Evelin Schapel. "Lahvatab leek" ilmus aasta hiljem (aastal 2010), sama kirjastuse poolt ning sama tõlkija. Kaks aastat peale esimest raamatut, ehk siis 2011. aasta alguses, ilmus kolmas ja viimane raamat "Pilapasknäär". 

Osta

KONTAKT

Küsimuste, probleemide või ettepanekute korral saate minuga kontakti aadressil
hg.trilogy@gmail.com

TWITTER

 

KONTROLLI TEADMISI


Soovid oma NÄLJAMÄNGUDE teadmiseid kontrollida? Loe edasi ››

NETISAADE

AVALDA ARVAMUST

Kõige enam oodatud stseen filmis?
Kokku hääli: 150

KES ON LEHEL?


Praegu sees: 1
Külalised: 1
Kasutajad: 0

LOGI SISSE

OTSI