Näljamängud

TRILOOGIA | NÄLJAMÄNGUD | LAHVATAB LEEK | PILAPASKNÄÄR 

Sisu

Kunagise Põhja-Ameerika varemetel asub särav Kapitoolium, mille elanike oodatuimaks meelelahutuseks on iga-aastased Näljamängud: võitlus elu ja surma peale ülisuurel areenil televisiooni otse eetris. Mängude võitmine tähendab kuulsust ja rikkust, kaotus aga kindlat surma. 16-aastasest Katniss Everdeenist saab mängudel osaleja ilma, et ta seda tegelikult tahaks. Kui ta soovib võita, peab ta hakkama valima ellujäämise ja inimlikkuse, elu ja armastuse vahel.


Tunnustatud kirjanik Suzanne Collins on oma uue romaanitriloogia esimesse osasse põiminud võrdses annuses pinevust, filosoofiat, seiklusi ja romantikat.
Triloogiat on menu poolest võrreldud Stephenie Meyeri "Videviku” sarjaga ning sellestki tehakse juba filmi.

Üldine

The Hunger Games 
ehk eesti keeles "Näljamängud" on fantaasia žanrisse kuuluv raamat, mis nägi ilmavalgust 14. septembril aastal 2008, ilmutajaks oli Scholastic. See raamat on Näljamängude triloogia esimene osa. 

Raamatu autor Suzanne Collins räägib, et selle triloogia kirjutamise idee tuli tal siis, kui ta vaatas televiisorit. Nimelt nägi ta ühelt kanalilt, kuidas inimesed osalesid tõsielusarjas ja teiselt kanalilt näidati Iraagi sõda. Ja nii moodustuski idee lastest, kes võitlevad üks teise vastu. Autor on tunnistanud, et ta on inspiratsiooni saanud ka Kreeka mütoloogiast, täpselmalt Theseus'est. 

Raamat on avaldatud nii paberkandjal kui ka audioraamatuna, mille luges sisse Carolyn McCormick. "Näljamängude" tiraaž oli algselt 50,000, et lõpuks sai sellest hoopis 200,000. Kuna raamat kogus originaalkeeles väga palju populaarsust, otsustati seda ka teistesse keeltesse tõlkida. Praguseks hetkeks võib "Näljamänge" lugeda lausa 26. erinevas keeles. Raamatu tõlkimiseõiguseid on ostnud vähemalt 38 riiki. Triloogia esimese osa raamatut on arvustustes üldiselt hästi kajastatud, näiteks sai see positiivse arvustuse Stephen King'ilt. 

"Näljamängudele" järgneb raamat "Lahvatab leek", mis avaldati 1. septembril aastal 2009. Aasta peale seda, täpsemalt 24. augustil 2010, ilmus triloogia viimane osa "Pilapasknäär".

  • Autor - Suzanne Collins
  • Originaali tiitel - The Hunger Games
  • Väljaantud - 14. september 2008 (eesti keeles 2009)
  • Lehekülgi - 304
  • Žanr - Ulme / fantaasia
Reklaam


KONTAKT

Küsimuste, probleemide või ettepanekute korral saate minuga kontakti aadressil
hg.trilogy@gmail.com

TWITTER

 

KONTROLLI TEADMISI


Soovid oma NÄLJAMÄNGUDE teadmiseid kontrollida? Loe edasi ››

NETISAADE

AVALDA ARVAMUST

Kõige enam oodatud stseen filmis?
Kokku hääli: 150

KES ON LEHEL?


Praegu sees: 1
Külalised: 1
Kasutajad: 0

LOGI SISSE

OTSI