Kohad


Panem
Panem asub kohal, kus kunagi eksisteeris Põhja-Ameerika. Võimukeskuseks on linn nimega Kapitoolium. Peale hästi arenenud ja võimsa Kapitooliumi asub 
Panemis ka kaksteist vaest ringkonda, kõik peavad teenima Kapitooliumi huve. 

Kapitoolium
Kapitoolium asub Panemis ja selles linnas elavad rikkad, jõukad ja mõjuvõimsad inimesed. Seal ei tunta mitte millestki puudust - nende vajadusi teenivad kaksteist ringkonda. Näljamängude korraldamine pole ainus asi mida selles linnas tehakse, ka valitsemine toimub Kapitooliumis. Võib väita, et valitsetakse diktatuuri abil, linna juhib president Snow. Raamatutes ei mainita ühtegi teist linna peale Kapitooliumi, seega võime järeldada, et see ongi ainuke suurem ja kindlasti kõige mõjuvõimsam linn kogu Panemis. Asukoht on USA loodepoolneosa, Kaljumäestiku lähenduses, mida kasutati ka loodusepoolt loodud tõketena ja Kapitoolium kasutas seda kohta mässajate vastu võitlemiseks.
Mõned Kapitoolimi elanikud: Seneca Crane (Mängumeister), president Snow, Caesar Flickerman (Näljamängude intervjueerija), Cinna (stilist), Effie Trinket (saatja) ja paljud teised.


Kapitooliumi pitser
Ringkond 1
Asukohta pole raamatutes märgitud. Seal elavad inimesed tootsid Kapitooliumile luksusesemeid. Tuntud tribuudid: Glimmer, Marvel. 

Ringkond 12
Asus apalatšides. Nende eesmärgiks oli teenida Kapitooliumi söevajadusi. Võrreldes teiste ringkondadega oli kaheteistkümnes küllaltki väike. Kõige vaesem rajoon kogu Panemis. Enamik inimesi ei ela kaua, kõrge eluiga on auasi, mida paljud sooviksid saavutada. Ringkonda ümbritseb kahekümne jala kõrgune elektriaed, kus pole tihti e
lektrit sees. Tegelikult saavad selle ringkonna elanikud harva elektrit kasutada: keskmiselt vaid paar tundi päevas, elekter on majas kindlasti siis, kui toimuvad tähtsad teleülekanded (nt Näljamängud). Tuntumad elanikud: Peeta Mellark, Katniss Everdeen, Haymitch Abernathy (50ndad Näljamängud), Maysilee Donner (50ndad Näljamängud).

Serv
Serv on 12. ringkonnas kõige vaesem ala, kus elasid ka Gale'i ja Katnissi perekonnad. Tegu on 12nda ringkonna äärealaga, mis piirnes metsaga ja ka ringkond nr 13 jäi sinna lähedusse. Inimesed, kes seal elasid olid küllaltki sarnased välimuselt: mustad juuksed, oliivikarva nahk ja hallid silmad. Serv hävitati pommitamise käigus nagu ka ringkond 12. Mõned elanikud: Greasy Sae, Gale, Levy jne. 

Võitjate küla
Kõikides ringkondades asusid n-ö Võitjate külad, kuhu asusid elama "Näljamängude" võitjad. Ringkonnas 12 sai kõige esimesena loa sinna kolida Haymitch Abernathy, kes elas seal üksinda. Palju aastaid hiljem kolisid juurde Katniss Everdeen ja Peeta Mellark koos oma teiste pereliikmetega. Ringkonda oli kokku ehitatud 12 maja, millest 9 tükki seisid tühjadena. Võrreldes Katnissi eelmise koduga, olid need majad väga suured, majade ümber oli istutatud lillepõõsaid. 

KONTAKT

Küsimuste, probleemide või ettepanekute korral saate minuga kontakti aadressil
hg.trilogy@gmail.com

TWITTER

 

KONTROLLI TEADMISI


Soovid oma NÄLJAMÄNGUDE teadmiseid kontrollida? Loe edasi ››

NETISAADE

AVALDA ARVAMUST

Kõige enam oodatud stseen filmis?
Kokku hääli: 148

KES ON LEHEL?


Praegu sees: 1
Külalised: 1
Kasutajad: 0

LOGI SISSE

OTSI