Tegelased

LEKSIKON | TEGELASED | TSITAADID | KOHAD


KATNISS EVERDEENNäljamängude triloogia esimeses raamatus mainitakse, et Katniss on 16 aastat vana. Elab ringkonnas number 12. Tema isa ei ela enam, ta suri plahvatuse tagajärjel, kui ta töötas söekaevanduses.
Isa oli väga hea jahimees, peale selle ka väga hea lauluhäälega. Kui Katniss oli noorem, siis isa õpetas talle, kuidas jahtida. Tänu sellele sai ka Katnissist tugev jahilane. Tema trumbiks Näljamängudel kujunes vibu kasutamine. Ta oli väga osav laskja. 
Välimus: tumedad juuksed, mis olid tihti hobussesabasse punutud, oliivikarva nahatoon, hallid silmad. Perekonda kuulsid veel ema (proua Everdeen) ja noorem õde Primose Everdeen.

PEETA MELLARKNagu ka Katniss on ka Peeta 16 aastat vana ning elab ringkonnas number 12. Raamatutes iseloomustatakse Peetat kui meeldivat, ligitõmbavat, head suhtlejat ja abivalmit poissi. Abistas oma vanemaid pagariäris, seega oskas ka ise leiba küpsetada ja kooke teha (glasuuride) jms. 
Võib ka väita, et tänu Peetale jäid Katniss ja tema perekond ellu ja ei nälginud surnuks. Nimelt enne Näljamängudel osalemist, kui nad ei tundnudki veel väga hästi üksteist, otsis Katniss toitu ja Peeta andis talle leiba, mille ta oli eelnevalt ära kõrvetanud.
Tema tugevuseks Näljamängudel oli tugevus ja hea taip ning hea kõneoskus, mille abil ta proovis intervjuudel inimesi oma poolele saada.
Peetal on peale ema ja isa ka kaks vanemat venda, kellest raamatutes pikemalt juttu ei tehta. 

GALE HAWTHORNEKaks aastat vanem kui Katniss ja Peeta, seega 18-aastane. Nii nagu eelmisedki, elab temagi ringkonnas number 12. Tema ja Katniss kohtusid esmakordselt jahtipidades, neist said parimad sõbrad. Nagu ka Katniss, nii on ka Gale tugev jahimees. Raamatus "Lahvatab leek" töötab ta söekaevandajana. 
Välimus: oliivitooni nahk, hallid silmad, sirged mustad juuksed. 

HAYMITCH ABERNATHY40-aastane mees, kelle suurmimaks trumbiks - vaatamata alkoholismile - on arukus ja terav mõistus. Ta elab 12. ringkonna võitjatekülas. Kirjeldatakse veidikene 
tüsedamana, hallikate silmadega, keskealise mehena. Seotus Katnissiga: Näljamängudel saab Haymitch'ist tema juhendaja (ja Peeta oma ka). 


Perekond ja sõbrad 

Primose Everdeen
Katnissi noorem õde, keda kutsutakse enamasti lihtsalt Prim'iks. Elab koos õe ja emaga. Raamatus "Pilapasknäär" suri plahvatuses. Tema tugevateks külgedeks võib lugeda arstinduse ja inimeste ravimise, ent ta oli osav ka kitsepiimast juustu valmistamisega. Välimus: heledad juuksed ja sinised silmad.

Buttercup
Katnissi perekonna kass. Tuli perre tänu Prim'ile, Katniss ja Buttercup vihkasid üksteist ja sisisesid tihti üksteise peale. Katniss narris tihti kassi. "Pilapasknääri" raamatu lõpus said nad aga koos veidikene lähedamateks.

Ettevalmistusmeeskond

Cinna
Stilist, kes elas Kapitooliumis. Sai Katnissiga lähedaseks. Sellel mehel olid lühikesed pruunid juuksed, rohelised silmad ja kuldne lainerijoon. Vanust ei mainitud raamatues.

Effie Trinket
Naine elas Kapitooliumis. Kuulus Katnissi ettevalmistusmeeskonda. Ta näol püsis tihti valge irve, peas kandis roosat parukat. Organiseerija, elav, küllaltki rõõmsameelne. Ent tihti andis aimu, et ta pole rahul sellega, et ta peab leppima 12. ringkonna tribuutidega ja nende ettevalmistamisega.

Tribuudid

Clove
Neiu elas ringkonnas number kaks. Tema suurimaks trumbiks kujunes nugade loopimine. Suri Tresh'i tõttu. Clove välimust pikalt pole kirjeldatud, teame, et tema juuksed olid tumead. Osales Näljamängudel nr 74.

Tresh
Meesoost tribuut, pärit ringkonnast 11. Suur nagu härg, tugev. Tumedanahaline, kuldpruunid silmad. Perekonnast pole palju teada, ainult seda, et tal oli õde ja vanem naine (vanaema??). 
Osales Näljamängudel nr 74.

Rebasenägu
Selle naistribuudi tõelist nime ei mainitagi raamatus, Katniss pani talle hüüdnimeks Rebasenägu, peale nime ei teata ka tema vanust (aga jääb siiski 12 ja 18 vahele). Kodu jäi ringkonda number 4. Suri seetõttu, et sõi mürgiseid marju. Tema trumbiks sai kavalus ja hiilimis oskus. Nagu hüüdnimestki võib järeldada, siis ta sarnases kergelt rebasele; siledad punakad juuksed. Osales Näljamängudel nr 74.

Wiress
Väikese kasvuga tumedajuukseline naine. Wiress'i kutsuti ka Muts'iks. Vanust pole täpselt määratud, ent mainiti, et umbes sama vana kui Katnissi ema. Elas ringkonnas number 3. Suri Näljamängudel nr 75. Wiress oli nutikas ja tihti taipas asju kiiremini, kui teised, ametiks või oskuseks oli leiutamine. 

Beetee
Meestribuut ringkonnast number 3, kannab prille, ent sageli vaatab hoopis prillide alt, kannatamatu/kärsitu. Hüüdnimi Volt. 

Finnick Odair
Katniss mainib, et Finnickit peetakse lausa nagu legendiks. Sellel neljanda ringkonna tribuudil on väga ilus välimus: pikk, sportlik, nahk on kuldne, juuksed pronksikarva, ilusad silmad. Võitis Näljamängud 14 aastaselt. Tema tugevaks küljeks olid sõlmede sidumine ja kolmikhargi kasutamine. Paljud inimesed nii Kapitooliumis kui ka väljaspool seda, olid temasse armunud. Osales ka Näljamängudel nr 75

Teised

Caesar Flickerman
Caesar Flickerman intervjueeris kõiki Näljamängudel osalenud tribuute. Ta püüdis alati olla positiivne ja intervjueeritavate vastused muuta naljakas ja lõbusaks. Omapärane ka sellepoolest, et ta muutis tihti oma huulte, juuste ja silmalaugude värvi. Vanus pole teada. 

Claudius Templesmith
Claudius Templesmithi tuntakse põhiliselt selle järgi, et tema teatab areenil olevatele võitlejatele informatsiooni. Katniss nimetab tema häält kõmisevaks. Tema oli see mees, kes kutsus osalejaid vahest "pidusöögile" (mis tavaliselt lõppesid veresaunaga). Templesmith oskas oma häält erinevalt kasutada, näiteks siis kui Peeta ja Katniss hakkasid mürgiseid marju sööma, siis oli ta hääles väga selge paanikanoot. Tihti lõpetas oma jutud "Näljamängude" tunnuslausega: "Ja olgu juhus alati teie poolt!"

KONTAKT

Küsimuste, probleemide või ettepanekute korral saate minuga kontakti aadressil
hg.trilogy@gmail.com

TWITTER

 

KONTROLLI TEADMISI


Soovid oma NÄLJAMÄNGUDE teadmiseid kontrollida? Loe edasi ››

NETISAADE

AVALDA ARVAMUST

Kõige enam oodatud stseen filmis?
Kokku hääli: 148

KES ON LEHEL?


Praegu sees: 1
Külalised: 1
Kasutajad: 0

LOGI SISSE

OTSI